Projecte “La Cantina” de l’institut B-VII.

Escrit per luis.escolabastias,

El passat dilluns 26 de febrer vam anar a l’institut B-VII de Badalona a fer unes preguntes als alumnes de la USEE, ja que fa uns quants anys que venen esmorzars a “La cantina” i nosaltres en breu engegarem el “Bar USEE” a la nostra escola. Vam fer l’entrevista per tal d’agafar idees que ens puguin servir pel nostre projecte.

1. Quin horari teniu al bar?

D’11:00 a 11:30.

2. Quants alumnes/professors hi ha de cambrers?

Depèn de l’estona: generalment 2 alumnes i 1 professor.

3. Us va costar molt la preparació?

Al principi sí.

4. Quins menjars oferiu?

Entrepans (fuet, formatge i pernil dolç), snacks, (Tuc, pa de pipes i creppes) i begudes (aigua, batut de xocolata i sucs).

5. Us agrada fer aquest treball?

Sí.

6. Com us repartiu les feines?

Els dimarts anem a comprar i els divendres repartim la feina: comprar el pa, preparar el lloc, preparar el menjar i embolicar.

7. En quins espais feu el bar?

Al vestíbul, i a l’estiu al pati.

8. Quines feines es fan al bar?

Fer els entrepans, posar la parada, cobrar i recollir.

9. On es fan els menjars? 

A l’aula de la USEE.

10. Feu servir molta quantitat d’estris de cuina?

Unes tisores per obrir els paquets d’embutit. Els ganivets els fan servir els professors/es.

11. Quant fa que portau el bar?

Vam crear al bar fa 3 anys.

12. Quins preus teniu?

Entrepans:

Entrepà de fuet: 1€

Entrepà de formatge: 1€

Entrepà de pernil salat: 1€

Snaks:

Tuc: 1€

Pa de pipes: 1€

Creppes: 0,60 cts.

Begudes:

Aigua: 0,50 cts.

Batut de xocolata: 0,50 cts.

Suc de pinya: 0,50 cts.

Suc Don Simón: 0,50 cts.

13. Quina és la referència dels preus?

Els professors/es van posar els preus.

14. Canvieu sovint els preus ?

No.

15. Porteu uniforme?

No.

16. Què feu amb els entrepans que no es venen?

Es reparteixen entre nosaltres.

17. Qui pot comprar o fer ús del vostre bar?

Alumnes, professors i professionals del centre.

18. Quan comenceu a preparar tot?

El dimarts i el dimecres a les 9:00 comprem.

19. Quin és el producte més car? I el més barat?

L’entrepà que no es reserva i de mida gran.

20. Què és el que més costa de fer?

L’inventari.

21. Què és el que es ven més? I el que menys?

Les galetes TUC-TUC i les creppes és el que més, i el que menys els sucs.

22. Què us agrada més d’aquest projecte? (professors i alumnes)

Guanyar diners.

23. Els diners per a què/qui són?

Els diners són per anar d’excursió a l’estiu.

24. On compreu el menjar?

Al Dia i al pa forn de pa.

25. Per què no poseu tomàquet al pa?

Perquè hi ha gent que no li agrada.

26. Sempre es venen els mateixos productes?

Sempre, però quan hi ha promocions temporals posem cartells publicitaris.

27. Per què no feu cafè?

Perquè els profes ja tenen màquina de cafè a la seva sala.

28. Aneu sols a comprar?

No, anem amb els professors/es.

29. Quan compreu els productes que veneu?

El dimarts i el mateix divendres.

30. Feu altres projectes?

Sí: la ràdio, l’hort i el blog.

Moltes gràcies.


Deixa un comentari

Nom *
Email *
Web